Chalupa4 KafkyBlog

Trocha historie – 2. část

Bylo nutné zajistit stabilní vodní zdroj, studánka využívaná původními majiteli totiž vyschla. Studnařskými pracemi byla pověřena firma IMG z Liberce, k realizaci průzkumného vrtu (vrtané studny) došlo v pátek 6. září 2019. Naražená podzemní voda se objevila ve hloubce 20m, samotný vrt je hluboký 54 metrů a zatím se jeví jako spolehlivý zdroj pitné vody.

 

Na podzim roku 2019 byla dokončena stavba terasy a obložení garáže.

 

Na jaře 2020 se díky koronavirové krizi a příznivému počasí našlo dostatek času na výsadbu 600 sazenic živého plotu, vestavbu sauny a relaxační místnosti ve sklepě. Dále postavení opěrné zdi u samostatně stojící garáže, obložení garáže a stavbu ovčína s oplocením pastvin (prvních 6 oveček se nastěhovalo do nového domova ve sněhové vánici v pondělí 11. 5. 2020). Hotovo bylo na konci května…

V červnu a červenci se začalo se stavbou dřevníku za chalupou, druhé opěrné zdi kolem bazénu a také zastřešeného posezení vedle něho. Tady si na konci července pochutnali na grilované krkovičce  a svijanské „450“ první hosté chalupy.

V polovině dubna se k velké radosti narodilo první jehňátko – Isabelka…. Po zastřižení pupeční šňůry a její desinfekci se už vrhla k vemínku své vzorné mamky Elen. Po týdnu se už spolu pásly!

I Bohouš se s ní začal rychle kamarádit….

Chladné počasí umožnilo usazení bazénu teprve na konci dubna. Jeřáb přijel odpoledne dne 21. dubna a bazén dosedl na své pečlivě připravené místo v 16 hod.

Tak rychle začít napouštět (celkem 20m3), obezdít, betonovat, zapojit filtraci, položit drenáže a zarhnout… První hosté se vykoupali v osvěžující vodě během pobytu začátkem června.

Kronika